Tilmelding til aktiviteter

Du kan tilmelde dig foreningens aktiviteter ved at klikke på "Tilmeld"-knappen under hver aktivitet. Du vil blive bedt om at betale deltagergebyret i forbindelse med tilmeldingen. Du kan betale med Dankort eller Mastercard. 

Hvis du ikke kan se Tilmeld-knapperne, er det fordi du ikke er logget ind. Du kan logge ind via menupunktet til venstre.

  • Udflugtsdag 2025

    17.05.25kl. 10:00-17:00

    Udflugtsdagen er henvendt familier med børn med blødersygdom og deres søskende. Turen går i år til BonBon-Land. Der er deltagerloft på 15 familier.

    Det koster 225 kr. per familie at deltage.

    Pris: 225,00

  • Sommerlejr 2025

    05.07.25 - 12.07.25kl. 12:00-12:00

    Tilmelding til sommerlejr for børn i uge 28.

    Danmarks Bløderforening inviterer hvert år børn mellem 7 og 17 år, der har hæmofili, von Willebrands sygdom, Immun Trombocytopeni (ITP) eller andre blødersygdomme på sommerkursus.

    På sommerkurset er der fokus på at få en større viden om sin sygdom, og hvordan man behandler og lever med den. Der er også garanti for sjove oplevelser, når børnene eksempelvis afholder konkurrencer, spiller spil og laver lejrbål.

    Kurset afholdes fra d. 5. juli til og med d. 12. juli 2025 (uge 28) på Strib Idrætsefterskole. Det koster 5.750 kr. at deltage. Det er muligt at ansøge kommunen om at få dækket deltagergebyret. Spørgsmål i denne forbindelse kan rettes til sekretariatet på dbf@bloderforeningen.dk eller tlf. 3314 5505. 

    Tilmeldingsfristen er d. 3. juni 2025.

  • Ungecamp 2025

    09.07.25 - 12.07.25kl. 12:00-12:00

    Danmarks Bløderforening inviterer unge blødere + 18 år til at deltage i årets Ungecamp på Strib Idrætsefterskole.

    Pris: Det er gratis at deltage. Kommer du langvejs fra, kan du også få dækket dine transportudgifter.

  • Webinar til forældre med et barn med blødersygdom: forebyg angst og traumer

    14.06.25kl. 09:00-13:00

    Webinar om forebyggelse af angst og traumer med Sine Lyons, der selv er mor til et barn med blødersygdom, og som har stiftet Center for Hospitalsbørn. Du vil få gode råd om, hvordan du hjælper og støtter dit barn med blødersygdom igennem fx en undersøgelse eller procedure. 

    Det koster 100 kr. at deltage.

    Pris: 100,00